Kogo czytam? Share Week 2017

Od prawie dwóch lat tworzę tego bloga i siłą rzeczy rozglądam się co nieco po blogosferze. A jest to "sfera" ogromna. Spotkasz tam mnóstwo ludzi, którzy bawią (się), uczą, wzruszają. Organizują różne ciekawe akcje, do których czasem się dołączam.

Oto jedna z nich: Share Week wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego. Akcja, w której blogerzy głosują na swoje ulubione blogi. Głosy są jak dotąd bardzo, bardzo rozproszone, co świadczy, o tym, że po pierwsze różnym ludziom podobają się różne rzeczy, a po drugie, że mamy naprawdę ogromną ilość bardzo porządnych blogów i naprawdę jest co poczytać.

W procesie wybierania trzech spośród wielu towarzyszy mi konsternacja, jaką być może odczuwa sam Pan Bóg, kiedy mówi się o Nim, że miłował Jakuba, a Ezawa miał w nienawiści (Rz 9,13). I potem bibliści muszą tłumaczyć, że to nie całkiem tak... No więc to nie tak, że inne blogi uważam za słabe czy mniej wartościowe. Zaglądam tu i ówdzie, i w różnych miejscach znajduję cenne rzeczy. Jedni imponują mi stylem pisania, drudzy wiedzą, inni znów prostotą lub umiejętnością tworzenia fajnego klimatu. Blogerzy to w większości bardzo pozytywni ludzie.

Skoro decyduję się wskazać moje ulubione blogi, to szybko ustalam, jak zmierzyć tę "ulubioność". Otóż będą to takie blogi, na których czytam prawie wszystko, nieraz po kilka razy. Bo teksty są nie tylko mądre, ale i świetnie napisane. Trafiające w sedno. Sami zobaczcie.


Młoda Matka
Matka dzieciom niech ma pierwszeństwo. Dziennikarka i teolog. Żywa kobieta. Utalentowana pisarka. Zazdroszczę pióra, naprawdę. 

Światła Miasta
Ojciec, ale taki duchowny. Szczęśliwy dominikanin. Dzieli się tym, co jego samego inspiruje w dziedzinie życia duchowego. Dużo światła tam można znaleźć.

Kawusiowa 5
Nieco tajemnicza dziewczyna ze wspólnoty. Dostrzegająca działanie Boga w zwykłych okolicznościach życia i poddająca się Jego łagodnemu prowadzeniu. Opowiada o tym z całą prostotą, bez zbędnej emfazy. Lubię.


***


Chyba zasugerowałam się swego czasu opinią Młodej Matki, że najlepsze blogi są na blogspocie.

Wygląda na to, że właśnie przyznaję jej rację.

A wy kogo czytacie?Komentarze

 1. Znam tylko Światła Miasta. Podpatrzę inne Twoje propozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikogo nie znam, ale bardzo chętnie poznam nowe obszary blogosfery :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, jej! Dziękuję! Bardzo bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, tak się złożyło :) Piszę, jak jest.

   Usuń
 4. Żadnego z tych blogów nieznam, więc dziękuję za podzielenie się. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz