O mnie

Mówi się: zobacz, co robisz, kiedy się obijasz, bo prawdopodobnie to jest to, co powinieneś robić zawodowo. No cóż, ja uwielbiam włóczyć się bez celu. Dawniej więcej było włóczenia się po lasach i bezdrożach, ostatnio więcej po sieci. Było i jest sporo tułania się po sztuce, literaturze i filozofiach życia. Najwytrwalej jednak zanurzam się w chaszcze i zaułki Biblii. Od paru lat robię to trochę bardziej metodyczne dzięki studiom teologicznym. 

Mój stosunek do świata już dość dawno uzgodniłam z Sokratesem. Podobno lubił łazić po rynku oglądając towary jednak bez zamiaru kupowania czegokolwiek. Wyjaśniał to tak: „Uwielbiam odkrywać bez jak wielu rzeczy jestem doskonale szczęśliwy”. Też tak mam. Potem doszła inna myśl, biblijna: „wszystko Moje do ciebie należy” (Łk 15, 31). Podoba mi się świat, podoba mi się współczesna kultura i cywilizacja, w której żyję. Przyznaję się do nich, są moje. Cieszę się nimi, podziwiam, uczestniczę.


fot. Miłosława Koszałka

Na zdjęciu widzisz habit, tak, dobrze widzisz.

O mojej wspólnocie możesz poczytać na jadwizanki.pl

Niedawno siostra zadała mi pytanie: - Czy ty czujesz się zakonnicą? Hm. To słowo jest potwornie obrośnięte stereotypami. Z żadnym z nich się nie utożsamiam. Jestem człowiekiem. Mam serce, które pragnie Boga. Wiem, że Bóg pragnie mnie całej. To wszystko. On jest mój, a ja jestem Jego. Kocham, jak umiem i robię, co chcę. 

Aha, mam na imię Monika i lubię, kiedy ludzie tak się do mnie zwracają. Nie jestem typem gwiazdy, raczej outsidera, więc i lansować bloga pewnie nie będę nadmiernie. Ale na ogół lubię ludzi. Będzie mi miło, jeśli zechcesz tu wracać.

Aktualizacje bloga możesz śledzić na  google+ i facebooku.

Zobacz też notkę O BLOGU.




Komentarze

 1. Pozdrawiam, będę wracał...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ECH MONIKO - LUBIMY TYCH SAMYCH POETÓW ...
   TEGO NAJWIĘKSZEGO I TEGO OD ANGELOLOGII TEŻ ...
   POZDRAWIAM SERDECZNIE - ŚWIETNY BLOG ZABIERAM ADRES

   Usuń
  2. Tak, lubię tę "tkliwą dynamikę" Gałczyńskiego . Pozdrawiam również.

   Usuń
 2. Jak ty pięknie piszesz <3 Będę tu częściej wpadać :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje serce również pragnie Boga. I tu odnajduje Jego ślady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serce jest mądre. Wie, czego człowiekowi naprawdę trzeba :)

   Usuń

Prześlij komentarz